Aktuality

Homepage / Aktuality / HYGIENICKÉ PODMÍNKY PLAVECKÝ BAZÉN

HYGIENICKÉ PODMÍNKY PLAVECKÝ BAZÉN

25. 5. 2020
Kategorie: Krytý bazén

 

HYGIENICKÉ PODMÍNKY KRYTÝ PLAVECKÝ BAZÉN

 

· Návštěvníci jsou povinni před vstupem do areálu provést dezinfekci rukou přípravkem s virucidními účinky, který bude na vstupu k dispozici pro všechny návštěvníky.

· Návštěvníci musí zvážit zdravotní stav svůj a svých dětí ( zvláště skupiny rizikové). V případě, že se necítí dobře nebo trpí nějakým infekčním onemocněním, neměli by s ohledem na ostatní vstupovat do vody zejména v situacích, kdy nelze vyloučit kýchání, smrkání apod. V případech těchto zdravotních problémů nejlépe areály koupališť do uzdravení vůbec nenavštěvovat.

· Návštěvníci jsou povinni dodržovat platná mimořádná opatření, především co se týká shlukování na veřejně dostupných místech a nošení roušek ev. jiných ochranných prostředků dýchacích cest. V areálu koupaliště se mají pohybovat nejvýše v aktuálně předepsaném počtu osoba dodržovat mezi sebou patřičné odstupy.

· Při odpočinku by jednotlivé skupiny návštěvníků/rodinných příslušníků měly dodržovat distanční vzdálenost cca 2 m. 

· Návštěvníci jsou povinni nosit roušku ev. jiný ochranný prostředek dýchacích cest podle aktuálně stanovených opatření.

· Při použití WC musí návštěvníci dodržovat zvýšenou osobní hygienu – je nutné důkladné omytí rukou mýdlem s dezinfekčním účinkem, nebo jejich dezinfekce dezinfekčním prostředkem (např. gelem), který bude pro všechny návštěvníky na místě k dispozici. K osoušení rukou je nutno používat jednorázové ručníky nebo bezdotykové vzduchové osoušeče rukou. 

· Zkrátit pobyt v šatnách a sprchách na dobu nezbytně nutnou.

· V prostorách sprch a okolí bazénu je doporučená Protiskluzová obuv (pantofle).

· Provoz parní kabiny a některých vodních atrakcí ( chrliče a masážní lavice, kde se vytváří umělý aerosol je do odvolání zakázán. Do vířivky je v současné době povolen vstup maximálně pro 3 soby současně , doporučená doba pobytu ve vířivce je 10 minut. Nutné je dodržovat odstup 1,5m.

· Při odpočinku na relaxačních lehátkách v prostoru bazénu, terasy i zahrady je povinností. použít vlastní deku nebo ručník.

· 2x – 3x denně bude probíhat během provozu nutná sanita všech prostor bazénu.

· Použité roušky odhazujte pouze do vyhrazených odpadkých košů.

· Do vestibulu plaveckého bazénu vstupujte jednotlivě, dle informací u vstupu. Pobyt zde   omezte na nezbytně nutnou dobu. Dodržujte 2 metry rozestupy.

· Maximální počet návštěvníků v areálu je 82.