Zimní stadion je provozován téměř celoročně, a to i přes léto. Je využíván místním hokejovým klubem HC LEV Benešov a krasobruslařským oddílem Kraso Bene, ligou neregistrovaných hráčů ledního hokeje BNHLH, školami a širokou veřejností v rámci veřejného bruslení, dále pak komerčními hokejovými kempy a klubovými letními soustředěními.
Zařízení svou aktuální technickou úrovní a kvalitou ledu odpovídá požadavkům k sehrání zápasů ledního hokeje na ligové úrovni i na úrovní mezistátních reprezentačních družstev.
Spolu s komplexní vybaveností dalších sportovišť (plavecký bazén, atletický stadion, fotbalové hřiště, venkovní work-out, malá umělá tráva a posilovna) je zařízení vhodné k organizování sportovních soustředění žákovských, mládežnických, ale i seniorských sportovních mužstev v různých sportech (lední hokej, fotbal, atletika, plavání a jiné).
Zimní stadion Benešov je zařazen do projektu energetické optimalizace provozu podpořeného Evropskou unií:
Realizované projekty:
Energetická optimalizace provozu zimního stadionu Benešov
Registrační číslo: CZ.01.3.10/0.0/0.0/19_251/0020890
Doba realizace projektu: 3/2020 – 12/2022
Hlavním cílem projektu je snížení energetické náročnosti zimního stadionu společnosti MSZ Benešov, který společnost provozuje spolu s dalšími sportovními zařízeními města Benešov. Projekt je přímo zacílen na dvě energeticky významná opatření, a to na výměnu osvětlení a technologie chlazení. Tato dvě zařízení jsou zimním stadionem využívána téměř neustále a jsou velice energeticky náročná. Úsporná opatření povedou jak k pozitivnímu vlivu na životní prostředí, tak k celkovému snížení nákladů MSZ Benešov.
Tento projekt je finančně podpořen Evropskou unií – operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – podprogram Úspory energie, V. Výzva
FVE na zimní a plavecký stadion v Benešově
Registrační číslo: CZ.05.01.02/02/22_011/0001509
Doba realizace projektu: 9/2023 – 12/2023
Projekt se zaměřuje na problematiku obnovitelných zdrojů energie a klimaticko-energetických problémů. Projekt přispívá ke zvýšení podílu OZE na spotřebě elektrické energie, ke snížení emisí CO2 a ke snížení konečné spotřeby elektrické energie z elektrizační sítě. Objekty budou schopné část své spotřeby elektrické energie pokrýt pomocí FVE.
Tento projekt je finančně podpořen Evropskou unií – Operační program Životní prostředí.