O zimním stadionu

Zimní stadion

Zimní stadion je provozován umělou ledovou plochou s celoročním provozem i přes léto. Je využíván místním hokejovým klubem HC LEV Benešov, mládežnickými hokejovými oddíly, ligou neregistrovaných hráčů ledního hokeje, školami a širokou veřejností v rámci veřejného bruslení, dále pak k soustředění hokejových týmů.

Zařízení svou dnešní technickou úrovní a kvalitou ledu odpovídá požadavkům k sehrání zápasů ledního hokeje na ligové úrovni i na úrovní mezistátních reprezentačních družstev.

Spolu s komplexní vybaveností dalších sportovišť (plavecký bazén, posilovna, travnaté plochy a tenisové kurty) je zařízení výhradně k organizování sportovních soustředění žákovských, mládežnických, ale i seniorských sportovních mužstev ve sportovních odvětvích jako je hokej, kopaná, plavání a tenis.

 

Zimní stadion Benešov je zařazen do projektu energetické optimalizace provozu podpořeného Evropskou unií:

Název projektu:

Energetická optimalizace provozu zimního stadionu Benešov

Registrační číslo: CZ.01.3.10/0.0/0.0/19_251/0020890

Výše dotace:  2 634 429 Kč

Doba realizace projektu: 3/2020 - 12/2022

 

Hlavním cílem projektu je snížení energetické náročnosti zimního stadionu společnosti MSZ Benešov, který společnost provozuje spolu s dalšími sportovními zařízeními města Benešov. Projekt je přímo zacílen na dvě energeticky významná opatření, a to na výměnu osvětlení a technologie chlazení. Tato dvě zařízení jsou zimním stadionem využívána téměř neustále a jsou velice energeticky náročná.  Úsporná opatření povedou jak k pozitivnímu vlivu na životní prostředí, tak k celkovému snížení nákladů MSZ Benešov.

Tento projekt je finančně podpořen Evropskou unií – operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – podprogram  Úspory energie, V. Výzva

Otevírací doba
Pondělí - Neděle      7:00 - 24:00
Galerie
Galerie